Skip to the content

Čeští a slovenští studenti přicházejí s inovativními podnikatelskými nápady!

 

 

 

 

Že čeští a slovenští studenti oplývají kreativitou a nadšením, ukázal 4. ročník JA Citi Mezinárodního Innovation Campu, který proběhl ve středu 23. října ve Střední škole informatiky, poštovnictví a bankovnictví v Brně. Vymyslet podnikatelský plán se zaměřením se na inovativní produkt, který bude trvale udržitelný, není jednoduché, obzvlášť pokud máte jen 3 hodiny. 96 studentů vymyslelo  skvělé nápady jako např. aplikaci, která poradí co a jak zrecyklovat, nebo sociální podnik zaměřený na recyklaci starého nábytku. Soutěž proběhla díky podpoře Citi Foundation v rámci její iniciativy Pathways to Progress a zorganizovaly ji neziskové vzdělávací organizace JA Czech společně s Junior Achievement Slovensko.

JA Citi Mezinárodní Innovation Camp je skvělou a unikátní příležitostí pro žáky středních škol, kdy mohou představit své kreativní myšlenky a nápady. Díky podobným akcím mohou studenti své myšlenky posouvat až k realizaci, což může být velkým přínosem pro Česko i Slovensko. Zadaní soutěže znělo jasně:  zkuste vymyslet, jak realizovat podnikatelský nápad pro spotřební produkt, zaměřte se především na inovaci produktu a udržitelný rozvoj. Za celý den 96 studentů pracovalo na podnikatelském plánu za podpory odborníků ze Citibank Česká republika a Slovensko, kteří se podělili o své zkušenosti z praxe a podporovali je.

Nejvíce bodů získal tým Heatcup, který představil termosenzitivní kelímek na nápoje. Tým sestavený ze studentů SŠ z České a Slovenské republik se zaměřil nejen na aktuální poptávku, ale ve svém produktu zohlednil i ekologii, udržitelnost a design.

Druhým nejlepším nápadem se stal podnik zaměřený na recyklaci starého nábytku.

Jako třetí se umístila aplikace, která cokoliv naskenuje a vyhodnotí, jak se má zrecyklovat.

Předsedou odborné poroty byl Michal Nebeský, generální ředitel Citibank v České republice, který soutěž zhodnotil slovy: „Citi si uvědomuje důležitost investice do výuky podnikatelských dovedností  mladých lidí a dopad, jaký to může mít na budoucnost společnosti a ekonomiky v České republice a na Slovensku. Projekty zaměřené na rozvoj podnikatelského vzdělávání mladých lidí přinášejí zábavnou a praktickou formou spoustu důležitých impulsů pro studenty, kteří se již pomalu začínají rozhodovat o svém budoucím povolání. Mám radost, jak  velký zájem mezi českými a slovenskými studenty letošní 4. ročník vzbudil“.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!