Skip to the content

Vítězná JA Studentská Firma Roku 2018/19 je Kiš-Kiš!

JA Studentská Firma Roku 2018/19 má svého vítěze! Gratulujeme JA Studentské firmě Kiš-Kiš Velkou gratulaci si zaslouží také jejich pan učitel Zdeněk Pospíšil. Studenti z Obchodní akademie, SOŠ a JŠ s právem SJZ, Hradec Královébudou reprezentovat Českou republiku na evropském finále ve francouzském Lille! Držíme palce!

JA Studentská Firma Kiš-Kiš vyhrála finále soutěže, které se uskutečnilo 16. 5. 2019 v prostorách University of New York in Prague. Studenti si vítězstvím zajistili postup do evropského finále JA Company Of The Year Competition, to bude probíhat 3. - 5. července 2019 ve francouzském Lille, a budou zde reprezentovat Českou republiku mezi 39 dalšími studentskými firmami z celé Evropy.

Produkt studentské firmy Kiš-Kiš se nazývá Kišáček a jedná se o povoskovaný bavlněný ubrousek na svačinu, který díky přírodnímu včelímu vosku drží tvar a tím plně nahrazuje plastový sáček. Jak sami studenti prezentují - Kišáček je s láskou ručně vyrobený a každý je originál. Produkt je opakované použitelný a nezatěžuje tak životní prostředí.

Kiš-Kiš letos sbírali jeden úspěch za druhým. Kromě vítězství ve finále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018/19 získala Kiš-Kiš také první místo v kategorii E-shop na soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa. Soutěže se zúčastnilo celkem 43 JA Studentských Firem. Výherci jednotlivých soutěžních kategorií postoupili do UNYP Finále JA Studentská Firma Roku soutěže. Tým Kiš-Kiš se navíc umístil na stupni vítězů ve čtyřech dalších soutěžních kategoriích.

"Jsem z výhry extrémně nadšený, ale řekl bych, že ještě více z toho, že moji studenti reálně podnikají." komentoval výhru učitel výherní JA Studentské Firmy pan Ing. Zdeněk Pospíšil. "Je to obrovská práce studentů, kteří jsou úžasní a strašně chtěli. Udělali velký kus práce, dokázali to, že jejich firma reálně funguje a prodává, prodali přes 850 výrobků." dále dodává. Pro pana Pospíšila se jedná také o osobní úspěch, jak nám rovněž sdělil "Konečně se mi podařilo něco, o čem 19 let sním a toužím, a to dovést studenty k reprezentaci ČR v Evropském finále."

Výherce zvolila odborná porota složená z manažerů významných firem napříč obory. Porotě letos předsedal Čestmír Ondrůšek, Head of Compliance & Financial Crime Management v Raiffeisenbank. Mezi porotci byli dále například Mark Anderson, marketingový ředitel UNYP, europoslankyně Martina Dlabajová nebo generální ředitelka Manpower Group Jaroslava Rezlerová. "Všechny týmy ve finále předvedly naprosto profesionální a špičkové výkony. Bylo velmi složité zvolit ten nejlepší," sdělil porotce a výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.