Skip to the content

Milionová soutěž s novým konceptem a rekordem

Pro ty, kdo chtějí rozjet vlastní podnikání či se v něm posunout dál, je určen projekt Můj první milion. Nabízí možnost získat atraktivní ceny, ale především zkušenosti, znalosti a know-how úspěšných podnikatelů, investorů a odborníků. K datu uzávěrky12. ročníku soutěže, tedy 12. února, se v pořádajícím Technologickém inovačním centru sešlo rekordních 70 projektů, za kterými stojí 94 soutěžících. Tradiční projekt letos ředstavil pozměněný koncept - méně soutěžení, více mentoringu.

O akcelerační program postavený na soutěžní bázi byl vždy velký zájem. Aktuální čísla ale přesto představují rekord. "Celkový počet soutěžících ve dvou kategoriích je 94, dohromady předložili sedm desítek projektů. Počet přihlášených středních škol je pak dokonce 11. Do finále postoupilo 14 projektů žáků středních škol a 14 projektů, jejichž autory jsou vysokoškolští studenti a veřejnost." prozradila  manažerka projektu Můj první milion Olesja Lancevská s tím, že slavnostní vyhlášení výsledků obou kategorií bude 25. dubna.

Mentoring zajímá stále více škol

Ač jsou finanční i věcné ceny v hodnotě 300 tisíc korun velkým lákadlem, projekt stojí na jiných, mnohem cennějších pilířích: přednáškách, workshopech, individuálních konzultacích a dalších formách pomoci se startem podnikání. Právě to je důvod, proč je o soutěž takový zájem i mezi středními školami, které letos do projektu přihlásily rovných 30 svých záměrů.

Loni v kategorii středních škol vyhrála se svým projektem Lucie Mudráková z uherskohradišťské Umprumky. Letos pak navázalo Technologické inovační centrum Zlín s uměleckou školou užší spolupráci a nabídlo vybraným studentům šestitýdenní praxi, v rámci které připravují mimo jiné návrh vizuálu projektu Můj první milion pro příští ročník. Kreativní potenciál nadaných žáků 4. ročníků je nyní k vidění také v prostorách Technologického inovačního centra. "Jeden z projektů, Made in Umprumka, se snaží prostřednictvím soutěžní výstavy v budově Technologického inovačního centra najít název prodejní značky a vizuální styl, které použije pro nabídku svých originálních produktů  v Place store, na Design marketu v Galerii Slováckého muzea nebo v prodejně MIC v Uherském Hradišti. Výstava i hlasování jsou veřejné a potrvají až do 11. dubna," upozornila Olesja Lancevská.

O projektu Můj první milion

Můj první milion je rozdělený na dvě kategorie - hlavní patří studentům vysokých škol a veřejnosti, druhá je určená pro studenty středních škol. Projekt je otevřený všem, kdo chtějí úspěšně realizovat svůj nápad či originální myšlenku. Jeho součástí jsou mimo jiné intenzivní šestitýdenní akcelerační program plný workshopů a přednášek a konzultační hodiny s mentory, vybranými partnery projektu. Ti budou odpovídat účastníkům na konkrétní dotazy z jednotlivých oborů a pomohou jim tak překonat překážky, jež jim doposud bránily rozjet vlastní business.

Svůj čas, odbornost a praktické zkušenosti z vlastní podnikatelské praxe nabízí v projektu Můj první milion odborníci ze Zlínského kraje, kteří se podělí o exkluzivní kontakty, poskytnou pomoc s růstem konkrétních projektů a podpoří jejich zviditelnění. "Rozvoji akceleračního programu jsme věnovali velkou pozornost. Vedly nás k tomu pozitivní reakce ze strany soutěžících z minulých ročníků. Ti hodnotili možnost konzultovat svůj záměr s odborníky, podnikateli a investory jako výjimečně přínosnou. Oslovili jsme tedy úspěšné podnikatele napříč různými obory, abychom poskytli potenciálním podnikatelům nejlepší možnou informační základnu," dodal Petr Konečný.