Skip to the content

Studentská firma MON(K)EYS z Plzně zvítězila na evropské soutěži

Mezi nejúspěšnější studentské projekty z celé Evropy se zařadil i jeden z České republiky, přesněji z Plzně! Studenti z firmy MON(K)EYS se utkali v soutěži o Nejinovativnější nápad se silným společenským dopadem a tržním potenciálem neboli Social Innovation Relay. Na stupně vítězů společně s nimi dosáhli So-Bikers z Bulharska a MNEMON z Řecka.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo více než 10 000 studentů z Bulharska, České republiky, Řecka, Maďarska, Japonska, Nizozemska, Polska, Rumunska, Singapuru, Slovenska a Španělska. Mentoři z NN Group se spojili s 20 nejlepšími týmy z každé zúčastněné země a pomohli jim vytvořit dokumenty, do kterých se promítnou realizované podnikatelské plány. Každá studentská firma následně představila svůj podnikatelský nápad porotcům z celého světa. Tato soutěž má za cíl rozvíjet nejzákladnější dovednosti studentů středních škol a zároveň poukázat na důležitý vztah mezi obchodními a společenskými aspekty na základě toho zvítězily 3 projekty. "Vítězům se podařilo najít řešení problémů, které naše společnost více zatěžují. Bylo fascinující pro mě, jako člena poroty vidět, jak se v tak mladém věku těmto studentům podařilo pochopit dané otázky a proměnit je v konkrétní a nápadité podnikatelské nápady," sdělila Monique Pennings Senior Advisor Community Investement NN Group.

Studentská firma MON(K)EYS z Plzně ohromila porotce zdravotním 3D čipem na klíčích. S těmito klíčenkami budou mít lidé pocit bezpečí. Všechny potřebné informace mají na jednom místě, ale i přesto stále v bezpečí. Klíčenka je uzamčená a jediné, co obsahuje jsou její ID a URL, které se po skenování přesměrují na webovou stránku, kde musí být osoba ověřena heslem majitele. Toto vítězství přineslo studentské firmě i zájem státních orgánů. "Vítězství v národním kole pro nás znamená velký úspěch a spoustu možností, které se nám tímto úspěchem naskytly. Díky tomu, že jsme dokázali vyhrát 1. místo v mezinárodní soutěži, se potvrzuje, že náš nápad je zajímavý, má smysl a také, že budoucí spolupráce má budoucnost. O náš projekt se dokonce začaly zajímat státní orgány," komentuje umístění za firmu Václav Steiner.

Vítězové jsou pozváni na celosvětovou konferenci JA Alumni, která se bude konat ve Vídni v srpnu letošního roku.