Skip to the content

Představujeme vám 2. ročník nové soutěže 

JA MEDIA CUP

 

Cílem soutěže je mediálně prezentovat podnikatelskou činnost studentů prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků a co nejvíce tak zviditelnit JA Studentskou Firmu, školu a organizaci JA Czech.

 

Soutěž Media Cup probíhá za podpory Velvyslanectví USA v České republice

Soutěž JA MEDIA CUP oceňuje schopnost studentů mediálně prezentovat svoji podnikatelskou činnost v JA Studentské Firmě před širokou veřejností prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků. Cílem je co nejvíce zviditelnit JA Studentskou Firmu, její školu a organizaci JA Czech. Soutěž vyhrává tým, který získá zasláním mediálních příspěvků nejvíce bodů.

Soutěž je určena všem registrovaným firmám zapojeným ve vzdělávacím programu JA Studentská Firma ve školním roce 2021/22. Podmínkou účasti je zaslání PR příspěvků s uvedenými technickými parametry do uvedeného termínu.

Zahájení ročníku: 1. 10. 2021

  • Uzávěrka zasílání PR podkladů: do 30. 4. 2022
  • Vyhlášení výsledků: květen 2022, www.jaczech.org
  • Předání soutěžních výher: červen 2022, JA AWARD CEREMONY v Praze

Co se hodnotí? Zveřejnění článků, reportáží, rozhovorů a videí v regionálních i celostátních médiích (TV, rádia, tisk*, on-line média** a sociální média ***). Učitel motivuje svoji JA Studentskou Firmu k aktivní spolupráci s celostátními, primárně však s regionálními médii, která umožní zviditelnění JA Studentské Firmy a školy a JA Czech.

* Tisk - tištěnými médii rozumíme ta, která jsou ověřena kanceláří ABC ČR (www.abccr.cz) a oficiální periodika vydávaná státní správou.

**Akceptujeme on-line média, která dosáhnou pozice Page Authority >= 25 v hodnocení on-line médií  dle MOZ.com (https://moz.com/domain-analysis). Online média musí být označena hashtagy:  #JACzech, #JAFirma, #JAMediaCup

*** Za sociální media akceptujeme tyto sociální sítě - Facebook.com, Instagram.com, Twitter.com, LinkedIn.com. Na jiných sociálních sítích články do soutěže JA Media Cup nejsou akceptovány. Sociální média musí být označena hashtagy:  #JACzech, #JAFirma, #JAMediaCup

Ve všech příspěvcích musí být uveden název JA Studentské Firmy, školy a organizace JA Czech.

Vítězové budou vybráni dle celkového součtu získaných bodů v termínu od 1. 10. 2021 do 30. 4. 2022.

Bodové hodnocení

Článek, reportáž, rozhovor či video reportáž v tištěných nebo online médiích (TV, rádia, tisk) o činnosti firmy – 10 bodů za každý příspěvek.

Příspěvek zveřejněný na sociálních sítích o činnosti firmy včetně hashtagů – 1 bod za každý příspěvek (max. je 10 postů na každé z těchto sociálních sítí - Facebook.com, Instagram.com, Twitter.com, LinkedIn.com)

Body nelze započítat za dočasné příběhy (24 hodinové) a nasdílené příspěvky zveřejněné organizací JA Czech.  

Přihlášení odkazů na příspěvky je realizováno pomocí online formuláře

Výsledky budou oznámeny online na webu www.jaczech.org v květnu 2022.

Vyhlašuje se 1. – 3. místo a cenu obdrží marketingový ředitel JA Studentské Firmy a její pedagog.  

Výherci obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže. Ceny budou předány na slavnostním ceremoniálu JA Award Ceremony v Praze, případně zaslány poštou nebo elektronicky na adresu školy.

Seznam přihlášených prací Media Cup 2021/22 naleznete ZDE.

Výsledky soutěže Media Cup 2021/22 naleznete ZDE.

Seznam přihlášených prací Media Cup 2020/21 naleznete ZDE.

Výsledky soutěže Media Cup 2020/21 naleznete ZDE.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!