Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Monika Křečková

Monika Křečková

 

Díky své lásce ke Francii a francouzštině vystudovala Monika “Master Franco-Tchèque en Administration Publique“ na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a Université de Rennes I v Bretagni. Po výhře v programu JA Studentská firma založila se spolužáky klub absolventů JA Alumni, jehož rozvoji se pak několik let věnovala. Po ukončení studií se účastnila Talent programu ve společnosti SAP, a nyní pracuje jako konzultant pro implementaci a „Engage Lead“ pro community & partner engagement v SAP Concur. Díky této roli znovu rozjela partnerství mezi JA Czech a SAP Concur.

Čemu se v současnosti věnujete?

Profesně se nyní věnuji svým rolím v SAP Concur. Jako konzultant je pro mě aktuálně největší výzvou pracovat na mých technických znalostech a dále se posouvat v této oblasti, jelikož jsem se původně při studiích věnovala úplně odlišné oblasti. Dále pak se se svým týmem snažím v této nelehké době přinášet našim zaměstnancům radost a zajímavé aktivity a pracovat s našimi partnery z neziskového sektoru. 

Pokud si pamatujte, jaká byla činnost vaší JA Studentské Firmy?

Naše studentská společnost se jmenovala International Opportunities a zabývali jsme se pomocí středoškolákům se studiem na VŠ v zahraničí. Kromě webovek s informacemi jsme poskytovali zdarma brožury a přednášky na středních školách. Naše příjmy pak přicházely především z reklamy.

V čem vám pomohl Junior Achievement?

Jak práce ve studentské firmě, tak pozdější práce v JA Alumni ve mně vzbudila obrovský zápal a nadšení, které jsem dříve neznala. Naprosto bez debat mi to rozšířilo obzory, přineslo zajímavou síť kontaktů a přátel, a hlavně zkušenosti, které moji vrstevníci na gymnáziu nebo na vysoké škole získávali jen velmi těžko. Nemluvě o tom, že i při budoucích pohovorech mi tato zkušenost otevřela mnohé dveře. Nelituji jediné minuty, kterou jsem strávila děláním „něčeho navíc“ ať už v JA, nebo JA Alumni. 

Co byste doporučil/a současným studentům?

Dělejte něco navíc. Najděte si svoji cestu, svoji vášeň. V dnešní době je vyvíjen obrovský tlak na výkon a na úspěch. Nemyslím si, že každý musí úplně nutně již na střední škole založit milionový start-up, ale každý z nás má potenciál být výjimečný v jiné oblasti. Důležité je jen tak nepromarnit čas, který máme, ale moci se jednou ohlédnout a říct si, že nelitujeme toho, jak jsme ho strávili. A další věcí, na kterou se dnes často zapomíná, je určitě pečovat o své psychické zdraví a pohodu.

Co děláte, když se nedaří?

Neúspěch je přirozenou součástí života a bez něj nemůže být úspěch. Je potřeba si dojít k tomu, že během jak profesního, tak soukromého života přijdou momenty, kdy se prostě nedaří. Snažím se nezabývat a netrápit se věcmi, které nemohu ovlivnit. Někdy je v takové životní etapě řešením přidat a pracovat na sobě a svých cílech o to více. Někdy je méně více a je lepší si vydechnout a pročistit si hlavu při tom, co vám dělá radost. Já ideálně při sportu, v horách nebo s rodinou.  

Business Fun Fact

Někdy k vám věci přijdou jen díky náhodě. O programu JA studentská firma jsme se dozvěděli od spolužáka z vedlejší třídy, se kterým nikdo z jeho spolužáků nechtěl do soutěže jít. Naštěstí hledal u nás 😊

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!