Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Petr Andrýsek

Petr Andrýsek

Prošel programem JA na Gymnáziu v Ostravě Hrabůce, hned po jejím skončení začal podnikat. Vybudoval největší social media agenturu v ČR Socialsharks a nyní se věnuje investicím do esportu a gamingu, vlastní esportový tým BRUTE a pomáhá budovat značku MADMONQ. Byl zvolen osobností digitálního marketingu roku,  Esquire manem v kategorii byznys a s projektem UBRD vyhráli světové designové oceněni red dot.

 

Čemu se v současnosti věnujete?

Aktuálně se věnuji investování do esportových a gamingových projektů a jejich rozvoji. Moji hlavní náplní je práce nyní na projektu Madmonq.

 

Pokud si pamatujte, jaká byla činnost vaší JA Studentské Firmy?

Studentskou firmu jsme dělali pod vedením úžasníé profesorky Taťány Szlaurové na Gymnáziu v Ostravě Hrabůvce. Prodávali jsme taháky a byli jsme první firmou, která reprezentovala ČR na mezinárodní akci. Byla to čest a obrovská zkušenost prezentovat v 18ti před publikem 800 lidí.

 

V čem vám pomohl Junior Achievement?

Myslím, že největší přidaná hodnota zpětně byla si prakticky vyzkoušet střet s reálným světem. Musíte jít za jinou firmou, investorem, zákazníkem a vyzkoušet si jaké to je. Ta reálná zkušenost byla k nezaplacení.

 

Co byste doporučil/a současným studentům?

Začněte podnikat. Hned, v čemkoliv. Čím dřív si tzv. „nabijete hubu“ tím lépe pro vás a získáte konkurenční výhodu nad většinou svých vrstevníků.

 

Co děláte, když se nedaří?

Pracuji ještě víc. Jsme každý strůjcem svého štěstí. Nehledejme problémy, hledejme řešení.

 

Business Fun Fact

Nikdy nevíte, jaká příležitost se naskytne. Hrál jsem hodně videohry a teď ve videoherním průmyslu podnikám. To, zda ten čas hraní her byl plýtvání nebo investice je jen na nás, jak toho využijeme.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!