Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Patrik Babinec

Patrik Babinec

Patrik Babinec studoval právnickou fakultu univerzity Karlovy v Praze, během studia spoluzaložil firmy BeWooden a Skladon, kde měl na starosti marketing a obchod. Ve Skladonu nyní vede obchodní tým a osvětu e-shopů v oblasti logistiky.

 

Čemu se v současné době věnujete?

V současné době se naplno věnuji naši logistické firmě Skladon, kterou jsme založili s dalším absolventem JA programu Konstantinem Margaretisem v roce 2015. Ve firmě mám na starosti obchod a marketing a pomáháme tak desítkám podnikatelů získat profesionální logistiku pro své podnikání, aby se oni mohli naplno věnovat byznysu.

 

Pokud si pamatujte, jaká byla činnost vaší JA Studentské Firmy

Třetí ročník gymnázia jsem strávil na výměnném pobytu v USA, proto jsem se bohužel mohl zapojit až do následných činností JA jako je mentoring a komunitní meetupy. Přijde mi skvělé pomáhat mladým lidem objevovat krásy a záludnosti podnikání a předávat dále své zkušenosti, jelikož stejnou podporu vyhledávám sám u zkušenějších kolegů.

 

V čem vám pomohl Junior Achievement?

Junior Achievement a jeho iniciativa nám pomohla vyhrát podnikatelskou soutěž Brilliant Young Entrepreneur v roce 2015 a položit tak základy naší společnosti Skladon (tehdy ještě Central Warehouse Solution). Díky JA jsme získali zajímavé kontakty na mentory a počáteční kapitál, který nám pomohl firmu nakopnout.

 

Co byste doporučil/a současným studentům?

Současným studentům bych doporučil co nejdříve získat „hands on“ zkušenost u zkušenějších podnikatelů. Teoretická část podnikání je skvělý základ, neméně důležitá je však praktická zkušenost s podnikáním – ať už přímo vlastní, nebo například ve formě stínování někoho zkušenějšího.

 

Co děláte, když se nedaří?

Když nejde vše podle představ, snažím se si nejdříve vyčistit hlavu (většinou sportem) a podívat se na celou věc s odstupem. Chvíle, kdy se vám něco nepodaří nutně přijdou, protože kdo nechybuje, neinovuje a nezkouší nové věci.

 

Business Fun Fact

Nebýt impulsu a možností z JA, naše firma by pravděpodobně nikdy nevznikla.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!