Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Jiří George Konečný

Jiří George Konečný

 

Programem JA prošel na SPŠ Elektrotechnické v Plzni, pod vedením současné ředitelky školy. Po vystudování Fakulty elektrotechnické na ZČU a základní vojenské službě na generálním štábu v Praze, nastoupil na trainee program do GE (Capital Bank). Posléze v této bance zastával pozici projektového manažera v IT. Po pěti letech na chvíli opustil korporátní svět, aby se po krátké pauze vrátil. Konkrétně do T-Mobilu na pozici Manažera partnerského prodeje. Po necelých dvou letech odešel na volnou nohu, kde už je desátým rokem. Je průvodce teambuildingem, večírkem i po horách.

 

Pokud si pamatujte, jaká byla činnost vaší JA Studentské Firmy?

Záběr byl pestrý. Uspořádali jsme burzu elektronických součástek, dělali dopravní průzkum v Plzni a pro BIC jsme řešili hromadnou rozesílku pošty. Vydali jsme i noviny.

 

V čem vám pomohl Junior Achievement?

Líbila se mi praktická orientace. Součástí samozřejmě byla i trocha teorie, ale pamatuji si nácvik výrobní linky, jakési manufaktury, při montování propisky. A například i vydání a prodej akcií našim akcionářům (nejčastěji rodinným příslušníkům) nám dalo lehký základ do světa investic. Asi bych neměl sdílet, že veškerý zisk jsme nakonec programu projedli a propili.

 

Co byste doporučil současným studentům?

Ať si najdou, co je baví a dává (jim) smysl. V průběhu života jsem si potvrdil, že když se člověk pro něco nadchne, tak najde i cestu, aby mohl žít spokojeně.

 

Co děláte, když se nedaří?

V takových chvílích se mi osvědčilo vypnout, resp. zapnout něco jiného než hlavu. Ideálně mi na to funguje běh, na zásadnější témata pak i několikadenní pouť. Člověk tak získá potřebný odstup a nadhled.

 

Business Fun Fact

Když jsem byl student, účastník programu JA, tak jsem při závěrečném vyhlašování nejlepších studentů za daný rok potkal Katku Kryllovou, která tehdy pro JA pracovala. To jsem netušil, že o nějakých 15 let později budeme sedm let spolupracovat pod hlavičkou její agentury Signum.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!