Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Radim Frolík

Radim Frolík

Čemu se v současné době věnujete?

Momentálně se již 8 let věnuji finančnímu poradenství. Poslední 3 roky mám také rozjetý hobby projekt pod názvem XD drum and bass, což je skupina Djs, kteří pořádají hudební akce po Hradci Králové a okolí. Já tam plním funkci projektového manažera. Dále pravidelně přispívám do Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice na různá finanční témata. Nyní spouštíme projekt zatri.cz, kde bude možné si srovnat své stávající penzijko s ostatními produkty penzijních společností, které jsou momentálně nabízeny.

 

V čem Vám pomohl Junior Achievement?

Pomohl mi s uvědoměním si, že bych chtěl v budoucnu podnikat, protože mě neskutečně bavilo vést tým lidí a plánovat projekty. Tento projekt mi dal úplné základy toho, z čeho jsem následné roky čerpal a využíval jsem toho v praxi. Naučil jsem se také prezentovat a mluvit před lidmi, což se mi velice hodilo.

 

Co byste doporučil/a současným studentům?

Užívejte si života, dělejte smysluplné věci a nebojte se dělat v životě změny. Kvalitní život není jen o hodně penězích, ale i o rodině, přátelích a volném čase. Psychické zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Oboje společně jsou ty nejdůležitější věci, co máte. Porovnávejte se vždycky jen se svým minulým já a nikdy s ostatními lidmi.

 

Co děláte, když se nedaří?

Co to znamená, že se mi nedaří? Já si nastavuji cíle na každý rok, které následně rozděluji na měsíce a podle toho plánuji týdny a dny. Pokud se mi nedaří plnit měsíční cíle, zamyslím se, jestli jsem si toho nenaplánoval až moc a případně cíle upravím, abych je byl schopen průběžně plnit. To, že si v životě nastavím něco jako cíl, neznamená, že to už nikdy nemohu změnit. Hlavní je nehroutit se z nezdaru. Slovy stoika: Na svou plavbu si vyberu nejlepší loď a nejzkušenější posádku, ale pokud přijde bouře, která loď potopí, tak svůj osud přijmu.

 

Business Fun Fact

Když jsem studoval, měl jsem vyhraněný názor proti finančním poradcům, nelíbil se mi způsob prodeje jejich produktů a náboru (což se mi nelíbí dodnes). Všude jsem prohlašoval, že bych finančního poradce nikdy nemohl dělat. No a jak to dopadlo :) Nyní tvrdím, že bych nikdy nemohl jít do politiky…

Radim Frolík | LinkedIn

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!