Skip to the content
Medailonek absolventa JA Czech
Konstantin Margaretis

Konstantin Margaretis

 

Konstantin studoval ekonomickou fakultu VŠB-TUO Ostrava. Při studiu jej s myšlenkou společného podnikání oslovil jeho kamarád Patrik Babinec, se kterým následně založili firmu Skladon. Od roku 2015 tak buduje moderní logistickou společnost 21. století.

 

Čemu se v současné době věnujete?

Aktuálně věnuji veškerou svou energii naší logistické společnosti Skladon, ve které působím v roli CEO. Firmu jsme založili společně s mým kamarádem a absolventem programu JA Patrikem Babincem. Ve Skladonu pomáháme e-shopům získat profesionální logistiku připravenou růst dle jejich potřeb.

Pokud si pamatujte, jaká byla činnost vaší JA Studentské Firmy?

Střední škola, kterou jsem studoval bohužel projekt studentské firmy neměla. S organizací JA Czech jsem se tak setkal až při studiu na VŠ, kdy jsme se přihlásili do soutěže Brilliant Young Entrepreneurs. Soutěž se nám podařilo vyhrát a díky finanční odměně jsme založili firmu Skladon, která nám neustále roste pod rukama.

V čem vám pomohl Junior Achievement?

Díky výhře v soutěži šlo jednoznačně o možnost přeměnit nás podnikatelský plán v realitu a založit Skladon. Zároveň jsem poznal spoustu šikovných lidí, a dokonce poznal i mou současnou manželku. Motto JA, které říká, že vám změní život u mě zafungovalo na 100 %.

Co byste doporučil/a současným studentům?

Nebát se začít dělat cokoliv. Člověk se častokrát spálí, ale je potřeba se na to dívat jako na proces učení. Podnikání je nikdy nekončící řada pokusů a omylů. Zásadní je vytrvat.

Co děláte, když se nedaří?

Přepnu na úplně jinou činnost. Člověk potřebuje čistou mysl a zdravý úsudek. Pokud něco nemůžete vyřešit je potřeba získat odstup a nadhled. Častokrát se stane, že při dalším pokusu je řešení najednou zcela jasné. Zásadní je osvojit si techniky duševní hygieny. Na začátku má člověk hromadu energie a prostě jede. Pak se kolečko zadrhne a je potřeba ke všemu přistupovat mnohem více strukturovaně a cíleně.

Business Fun Fact

Podnikání je celoživotní škola. Jakmile máte pocit, že už něčemu rozumíte a ovládáte to tak přijde někdo zkušenější a ukáže vám, že jste v podstatě teprve na začátku. To je přesně tak chvíle, kdy zjistíte, že se musíte posunout o další level.

STAŇTE SE PARTNEREM JA CZECH A PODPORUJTE S NÁMI VZDĚLÁNÍ MLÁDEŽE

Rozvíjejte s námi studenty

Programy JA Czech projde ročně téměř deset tisíc studentů, pomozte nám toto číslo navýšit. Přispějte s námi k rozvoji vzdělání a potenciálu mladých lidí!